Založ si blog

Stal sa malý zázrak. Vyšla mi kniha.

Milujem vôňu nových kníh. To zvláštne šušťanie papiera, to  vzrušenie z nového príbehu, do ktorého sa o chvíľu ponorím. A teraz sa k tomu pridal zážitok z vône vlastnej knihy. Ako mi vonia moja kniha?

Nádherne, neopakovateľne, vzrušujúco.

Mám radosť a zároveň cítim neistotu. Naladia sa čitatelia so mnou na jednu vlnovú dĺžku? Pochopia? Prijmú môj knižný debut priaznivo?

V stredu 14.8. sa konal krst mojej knihy.

Knihu mi prišiel pokrstiť pán Ľubomír Feldek. Človek, ktorý cestu od myšlienky k príbehu, veľmi dobre pozná.

Považovala som uvedenie svojej knihy do života za niečo samozrejmé, niečo ako povinnú jazdu. Nečakala som, že krst môže byť inšpiratívny, veselý, ba dokonca že ma môže obohatiť.

Pán Feldek bol tým faktorom, ktorý ma prekvapil. Šarmantný múdry pán, ktorý dokáže narábať so slovom majstrovsky a zručne, dodal tomuto podujatiu vtip a zároveň noblesu, za čo som mu nesmierne vďačná.

 

A o čom je moja kniha? Hlavné hrdinky knihy sú každá úplne iná a zároveň sú si podobné, pretože ich spája pokrvné puto. Kniha zobrazuje, ako sa vyrovnávajú s traumami, ktoré si nesú z detstva poznačeného alkoholizmom rodičov. Čitateľ môže sledovať spletitú cestu sestier Hany a Terezy a v druhej časti knihy aj Nitky, Terezinej najmladšej dcérky a vcítiť sa do ich myslenia a konania.

 

Darmo, že si Hana obliekla jednoduché šaty zo sekáča, darmo, že si obula lacné topánky na opätku a vlasy umyla obyčajným šampónom. Nezavážilo, že si na tvár nenaniesla ani trochu make-upu či rúžu. Keď vstúpila do sály, všetky oči sa upreli na ňu. A bola tam, kde predtým. Dôverne to už poznala. Väčšina chlapov nezávisle od toho, či boli alebo neboli zadaní a bez ohľadu na to, či boli mladí alebo starí, sa ju od toho dňa pokúšala zbaliť a väčšina žien jej začala závidieť.”

 

Príjemné čítanie želám.

O Gaji, ktorá všetko zabúdala a ktorú aj tak všetci milovali

01.09.2019

Gajina zábudlivosť bola povestná. Pravidelne zabúdala veci v čistiarni, auto v servise, či vrátiť knihy do knižnice. Častokrát s úsmevom priateľom pri večeri rozprávala, že by určite už viac »

Opustená (úryvok)

13.08.2019

„Nenávidím ťa.“ Tereza si zúrivo utierala slzy. „Ako môžeš teraz odísť a takto ma tu nechať?“ Hana zapla svoj kufor a pobozkala neter. Tereza v údive nad sestrinou neústupčivosťou viac »

Ako som sa od molekulárnej biológie dostala k písaniu kníh

11.08.2019

Spisovateľom sa človek nerodí, spisovateľom sa stáva. Postupne, plynutím rokov a popísaných papierov, nájde svoj hlas, svoj štýl a optiku, ktorú chce zdieľať s čitateľmi. Je to dlhý proces. viac »

počasie 18.9.

Slovensko v zajatí arktického vzduchu. Na horách hrozia víchrice!

17.09.2019 16:30

Pozrite si videopredpoveď počasia TV Pravda s meteorológom Danielom Cibulom na stredu s výhľadom až do soboty.

AP Analysis Persian Gulf Tensions

Trump nevie, čo s Iránom

17.09.2019 16:15

Bude z toho vojna? Alebo šancu dostane diplomacia? Po útokoch v Saudskej Arábii prezident Donald Trump rieši, aké budú jeho kroky v súvislosti s Iránom.

PSS, Prvá stavebná sporiteľňa,

Béreš končí ako šéf Prvej stavebnej sporiteľne, pre stratu dôvery

17.09.2019 16:05

Šéf Prvej stavebnej sporiteľne (PSS) Imrich Béreš po vyše pätnástich rokoch v spoločnosti končí.

ITALY-STABBING/

Muž v Miláne pobodal talianskeho vojaka, kričal Alláhu akbar

17.09.2019 15:58

Policajným vyšetrovaním sa teraz zisťuje, či šlo o čin súvisiaci s terorizmom.

Gréta Fábryová

Prozaička a blogerka. Rada píše - príbehy, poviedky, články, recenzie. Autorka práve vychádzajúcej knihy DO NEBA MA NEVEZMÚ Viac sa dozviete na : gretafabry.sk www.facebook.com/Gréta-Fábryová www.instagram.com/greta_fabry youtoube Gréta Fábryová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 15924x
Priemerná čítanosť článkov: 995x

Autor blogu

Kategórie