Založ si blog

Éterické ženy za svoju krásu platia vysokú cenu

Štíhla, elegantná a krásna po celý život. Heslo mnohých žien. To, akú cenu za svoju krásu a éterickosť platia, zostáva častokrát skryté.

Napríklad Jackie Kenedyová celý život hladovala. Raňajkovala jedno vajíčko bez chleba, bez pečiva, len so zeleninou a zapila ho nesladeným čajom, na obed si dala tvaroh s ovocím, na večeru rybu alebo mäso so zeleninou. Nikdy a za žiadnych okolností neskonzumovala dezert. Úzkostlivo si strážila svoju líniu. Celý život mala podváhu, keďže bola presvedčená, že len ako veľmi štíhla žena sa môže stať módnou ikonou.  Krása jej však veľa šťastia nepriniesla, jej manžel ju podvádzal s bacuľatými jednoduchými modelkami a herečkami, ktoré síce nemali postavu ani inteligenciu Jackie, ale bola s nimi zábava.

 

Rovnako posadnutá svojou krásou a štíhlosťou bola cisárovná Sissi. Vážila sa viackrát za deň, nejedla takmer nič, pila len veľa tekutín a štiav a veľa sa hýbala. Zdá sa, akoby v jej živote starostlivosť o jej výzor zatienila všetko ostatné. Zanedbávala vzťah s manželom, svoje deti, panovnícke povinnosti.

Bola vysoká 172 cm a  jej hmotnosť sa  pohybovala v rozmedzí 45 až 48 kíl. Okrem jazdy na koni, ktorú celý život zbožňovala a vynikala v nej, denne cvičila  a často podnikala dlhé prechádzky, pri ktorých jej rýchlemu kroku dvorné dámy a sluhovia nestačili. Dva- i trikrát denne si premeriavala obvod pása, stehien a lýtok, aby mala svoje miery stále pod kontrolou.

Aj dnešné krásky úmyselne hladujú, len aby si nepokazili postavu, pretože to by  často znamenalo stratu klientov, príjmov z reklamy, ponúk práce. Hollywood je neúprosný. Taká Angelina Jolie si v reštauráciách síce objednáva výborné a výdatné jedlá, ale  prehltne z nich len pár hltov, doslova len ochutná a čašníci z jej stola odnášajú plné taniere. O vnútornej nevyrovnanosti krásnej Angeliny však veľa napovedá fakt, že jej doposiaľ nevydržal žiaden partnerský vzťah.

Cena za krásu tak býva veľmi vysoká. A platí ju nielen dotyčná, ale aj jej najbližší, ktorí namiesto láskavej milujúcej ženy, majú pri sebe nervóznu, hysterickú, na smrť vyhladovanú bytosť, ktorá síce na obrázkoch alebo v záberoch výborne vyzerá, ale s ktorou sa normálne žiť a fungovať nedá.

Kto je kto? (úryvok)

21.03.2020

„Zvoní ti mobil, nechala si ho na stole v kuchynke!“ Zavolá na mňa Zuza a ja v duchu prevrátim oči. Nenávidím mobily. Cítim sa ako ich otrok. Hocikto vás hocikedy zastihne, nemôžete si v kľude dať ani kávu, ani prečítať noviny. Mám teraz tajnú siestu v kobke – tak volám našu kopírovaciu miestnosť. Tajná by bola, keby o tom, že sa tu občas zašívam, [...]

Koho som to milovala? (príbeh)

26.10.2019

Bola som rozhodnutá sa s tebou rozísť. Vadilo mi veľa vecí, ale najviac tvoja ukecanosť. Ak sa dalo niečo povedať dvoma vetami, ty si bol o tom schopný rečniť dve hodiny. Vždy mi na takých veciach záležalo. Čo a ako povedať. Tvoj otec mal ten správny cit pre mieru. Vedel, kedy hovoriť a kedy mlčať. Pri úsmeve sa mu okolo očí vytvárali pavučiny vrások. Keď si mi [...]

Život nanečisto (úryvok)

19.10.2019

Otvorila svoju šatníkovú skriňu. Bola taká veľká, že do nej celá mohla vojsť. Rozhliadla sa po svojich starých šatách. Na vešiakoch sa vynímali všetky jej minulé životy. Ružové naivné obdobie, potom biele a žlté, blúzky s kvetmi a volánmi. Kedysi v nich bola neodolateľná. Idealistka s hlavou v oblakoch. [...]

doučovanie, škola

Škola doma. Z rodičov učitelia, zvládnu aj deviatakov?

06.08.2020 07:00

Domáce vzdelávanie by sa mohlo rozšíriť aj na žiakov druhého stupňa základných škôl, možno už o rok. Podľa odborníkov ide často len o rozmar rodiča.

Radovan M., korona, vyhrážka

Vyhrážal sa koronavírusom, dostal pol roka nepodmienečne

06.08.2020 06:50

Keď sa Radovan M. vrátil zo zahraničia, nerobil si ťažkú hlavu z karantény. Napadol mamu aj brata a na policajtov pľujúc kričal: "Nakazte sa koronou!"

koronavírus, Donald Trump

ONLINE: Twitter aj Facebook blokovali Trumpa pre dezinformácie o víruse

06.08.2020 06:00, aktualizované: 08:13

Spoločnosti Twitter aj Facebook blokovali Donalda Trumpa pre dezinformáciu, že deti sú takmer imúnne voči koronavírusu.

pocasie-6-8-2020

Teplejšie dni sa vracajú, bude niekde aj pršať?

06.08.2020 00:00

Po zamračených dňoch opäť prichádza slnečné počasie. Napriek tomu sa nedajú vylúčiť ani zrážky. Kde sú pravdepodobné?

Gréta Fábryová

Prozaička a blogerka. Rada píše - príbehy, poviedky, články, recenzie. Autorka práve vychádzajúcej knihy DO NEBA MA NEVEZMÚ Viac sa dozviete na : gretafabry.sk www.facebook.com/Gréta-Fábryová www.instagram.com/greta_fabry youtoube Gréta Fábryová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 27851x
Priemerná čítanosť článkov: 1393x

Autor blogu

Kategórie