Založ si blog

. . . . keď dážď padá do duší

 

„Povedali mi, že je to posledný pokus.“

„Ako, že posledný?“

„No proste posledný. Viac urobiť nemôžu.“ Zavrčala na muža a on stíchol. Spomenul si, ako to pred tromi rokmi začalo. Kolotoč vyšetrení a čakaní na výsledky, potom injekcie, hormóny a nádej.

Už vyberali mená, už kupovali postieľku a nakoniec to vždy zlyhalo. Ich deti z nej vytiekli akoby ich spláchla prívalová vlna dažďov.

Takže to absolvujú naposledy. Pozoroval svoju ženu, ako stískala pery. Hrali tú hru spolu už dávno. Jeden druhému to chceli uľahčiť. Ona vždy tvrdila, že chyba bude určite v nej, on ju presviedčal, že jeho spermie sú isto – iste tí najväčší lenivci na svete. Rozprávali si vtipy v čakárňach ambulancií, vymýšľali si, čo ktorý doktor asi prežíva v súkromí. Za ten dlhý čas už poznali celý personál kliniky.

Teraz im obom došli slová.

Podal jej ruku a ona sa ho chytila. Vyšli spolu von z budovy. Nebo sa zatiahlo. Od rána bolo tak dusno, že keď sa teraz popoludní spustil ľahký dážď, ľudia mu vďačne nastavovali upotené tváre.

„Prejdeme sa?“ Spýtala sa ho. Auto zaparkoval hneď pred klinikou, ale  keď žena zahla do priľahlého lesoparku, zrovnal svoj krok s tým jej.

„Čo ak to nevyjde, Michal? Čo ak to naozaj nevyjde?“ Prvýkrát úplne stratila svoj optimizmus. Nechcel ju vidieť takúto. Vždy bola veselá, energická, plná elánu a nových nápadov.

„Tak potom prejdeme na plán B, miláčik!“ Povedal rázne a zastal.

Objal ju a hľadal jej pery. Nemala náladu. Videl na nej, že myslí na niečo iné.  Ale jeho ústa a jeho ruky sa nechceli vzdať. Dážď zosilnel, mali už mokré tváre i vlasy. Nevšimli si to.

Stáli tam v objatí, zmáčaní nekompromisným dažďom, akoby boli poslední dvaja ľudia na Zemi.

O Gaji, ktorá všetko zabúdala a ktorú aj tak všetci milovali

01.09.2019

Gajina zábudlivosť bola povestná. Pravidelne zabúdala veci v čistiarni, auto v servise, či vrátiť knihy do knižnice. Častokrát s úsmevom priateľom pri večeri rozprávala, že by určite už viac »

Stal sa malý zázrak. Vyšla mi kniha.

17.08.2019

Milujem vôňu nových kníh. To zvláštne šušťanie papiera, to vzrušenie z nového príbehu, do ktorého sa o chvíľu ponorím. A teraz sa k tomu pridal zážitok z vône vlastnej knihy. Ako mi viac »

Opustená (úryvok)

13.08.2019

„Nenávidím ťa.“ Tereza si zúrivo utierala slzy. „Ako môžeš teraz odísť a takto ma tu nechať?“ Hana zapla svoj kufor a pobozkala neter. Tereza v údive nad sestrinou neústupčivosťou viac »

počasie 18.9.

Slovensko v zajatí arktického vzduchu. Na horách hrozia víchrice!

17.09.2019 16:30

Pozrite si videopredpoveď počasia TV Pravda s meteorológom Danielom Cibulom na stredu s výhľadom až do soboty.

AP Analysis Persian Gulf Tensions

Trump nevie, čo s Iránom

17.09.2019 16:15

Bude z toho vojna? Alebo šancu dostane diplomacia? Po útokoch v Saudskej Arábii prezident Donald Trump rieši, aké budú jeho kroky v súvislosti s Iránom.

PSS, Prvá stavebná sporiteľňa,

Béreš končí ako šéf Prvej stavebnej sporiteľne, pre stratu dôvery

17.09.2019 16:05

Šéf Prvej stavebnej sporiteľne (PSS) Imrich Béreš po vyše pätnástich rokoch v spoločnosti končí.

ITALY-STABBING/

Muž v Miláne pobodal talianskeho vojaka, kričal Alláhu akbar

17.09.2019 15:58

Policajným vyšetrovaním sa teraz zisťuje, či šlo o čin súvisiaci s terorizmom.

Gréta Fábryová

Prozaička a blogerka. Rada píše - príbehy, poviedky, články, recenzie. Autorka práve vychádzajúcej knihy DO NEBA MA NEVEZMÚ Viac sa dozviete na : gretafabry.sk www.facebook.com/Gréta-Fábryová www.instagram.com/greta_fabry youtoube Gréta Fábryová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 15925x
Priemerná čítanosť článkov: 995x

Autor blogu

Kategórie