Založ si blog

. . . . keď dážď padá do duší

 

„Povedali mi, že je to posledný pokus.“

„Ako, že posledný?“

„No proste posledný. Viac urobiť nemôžu.“ Zavrčala na muža a on stíchol. Spomenul si, ako to pred tromi rokmi začalo. Kolotoč vyšetrení a čakaní na výsledky, potom injekcie, hormóny a nádej.

Už vyberali mená, už kupovali postieľku a nakoniec to vždy zlyhalo. Ich deti z nej vytiekli akoby ich spláchla prívalová vlna dažďov.

Takže to absolvujú naposledy. Pozoroval svoju ženu, ako stískala pery. Hrali tú hru spolu už dávno. Jeden druhému to chceli uľahčiť. Ona vždy tvrdila, že chyba bude určite v nej, on ju presviedčal, že jeho spermie sú isto – iste tí najväčší lenivci na svete. Rozprávali si vtipy v čakárňach ambulancií, vymýšľali si, čo ktorý doktor asi prežíva v súkromí. Za ten dlhý čas už poznali celý personál kliniky.

Teraz im obom došli slová.

Podal jej ruku a ona sa ho chytila. Vyšli spolu von z budovy. Nebo sa zatiahlo. Od rána bolo tak dusno, že keď sa teraz popoludní spustil ľahký dážď, ľudia mu vďačne nastavovali upotené tváre.

„Prejdeme sa?“ Spýtala sa ho. Auto zaparkoval hneď pred klinikou, ale  keď žena zahla do priľahlého lesoparku, zrovnal svoj krok s tým jej.

„Čo ak to nevyjde, Michal? Čo ak to naozaj nevyjde?“ Prvýkrát úplne stratila svoj optimizmus. Nechcel ju vidieť takúto. Vždy bola veselá, energická, plná elánu a nových nápadov.

„Tak potom prejdeme na plán B, miláčik!“ Povedal rázne a zastal.

Objal ju a hľadal jej pery. Nemala náladu. Videl na nej, že myslí na niečo iné.  Ale jeho ústa a jeho ruky sa nechceli vzdať. Dážď zosilnel, mali už mokré tváre i vlasy. Nevšimli si to.

Stáli tam v objatí, zmáčaní nekompromisným dažďom, akoby boli poslední dvaja ľudia na Zemi.

Život nanečisto (úryvok)

19.10.2019

Otvorila svoju šatníkovú skriňu. Bola taká veľká, že do nej celá mohla vojsť. Rozhliadla sa po svojich starých šatách. Na vešiakoch sa vynímali všetky jej minulé životy. Ružové naivné viac »

Zradená a predsa šťastná. . .

20.09.2019

Od začiatku som bola pripravená odovzdať mu všetko. Srdce, telo, pozornosť i všetok svoj čas. Stal sa pre mňa slnkom, zmenil mi život, stal sa jeho neoddeliteľnou súčasťou. Foto: Pravda.sk viac »

O Gaji, ktorá všetko zabúdala a ktorú aj tak všetci milovali

01.09.2019

Gajina zábudlivosť bola povestná. Pravidelne zabúdala veci v čistiarni, auto v servise, či vrátiť knihy do knižnice. Častokrát s úsmevom priateľom pri večeri rozprávala, že by určite už viac »

SR Bratislava NR parlament 49. schôdza BAX

Exprezidentom zvoleným do parlamentu by sa mohli pozastaviť výhody

22.10.2019 11:40

Novelu zákona o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov poslanci posunuli do druhého čítania.

senior, dôchodca, dôchodok, peniaze, penzia, euro, mince

Hlavolam pre Sociálnu poisťovňu. Ako vyplatiť zvýšenú minimálnu penziu

22.10.2019 11:39

Vyššie minimálne penzie možno vyplatia budúci rok v neskoršom ako januárovom termíne.

technopol

Obvineným v kauze Technopol nebude možné zrušiť milosti

22.10.2019 11:33

Predkladateľom návrhu išlo podľa ich slov o vyšetrenie káuz spojených s Technopolom, čomu bránia udelené milosti.

Michal Truban

Už by som také video o opozícii nenatočil, priznáva Truban

22.10.2019 11:00

Pred mesiacom v šokujúcom videu obvinil líder PS/Spolu Michal Truban partnerov z opozície, že sa hádajú. Teraz sa s nimi stretáva a hovorí, že situácia sa zmenila.

Gréta Fábryová

Prozaička a blogerka. Rada píše - príbehy, poviedky, články, recenzie. Autorka práve vychádzajúcej knihy DO NEBA MA NEVEZMÚ Viac sa dozviete na : gretafabry.sk www.facebook.com/Gréta-Fábryová www.instagram.com/greta_fabry youtoube Gréta Fábryová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 18611x
Priemerná čítanosť článkov: 1034x

Autor blogu

Kategórie